فرماندار اسلامشهر از تکمیل سه پروژه ورزشی روستائی خبر داد

 فرماندار شهرستان اسلامشهر در جلسه شورای ورزش و ستاد گرامیداشت هفته تربیت بدنی شهرستان گفت: با اعتباراتی که از محل ارزش افزوده اختصاص داده شده سه پروژه ورزشی نیمه تمام روستائی شهرستان تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان اسلامشهر،در این جلسه که الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی، گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، آرمیان رئیس اداره ورزش و جوانان، روسای هیات های ورزشی و جمعی از روسای ادارات حضور داشتند امیراله حقیقی گفت: شهرستان اسلامشهر یکی از پایگاههای مهم ورزش کشور و استان تهران بشمار می رود.
وی با بیان اینکه به تناسب جمعیت و امکانات ورزشی، قهرمانی های و افتخار آفرینی های ورزشکاران شهرستان در مسابقات کشوری، آسیائی و جهانی کم نظیر است اظهار داشت: ورزشکاران و قهرمانان اسلامشهر نه تنها در استان تهران، بلکه در سراسر کشور شناخته شده هستند و دهها ورزشکار شهرستان اسلامشهر در رشته های مختلف در تیم های ملی حضور یافته اند.
حقیقی با اشاره به ظرفیت ها و افتخار آفرینی های ورزشکاران این شهرستان،ادامه داد: امکانات ورزشی کنونی اسلامشهر در مقایسه توانمندی های جوانان این منطقه بسیار اندک است.
وی افزود: حمایت ها و کمک های ورزشی از فعالان ورزشی این شهرستان اصلا متناسب با این همه ظرفیت نیست.
رئیس شورای ورزش اسلامشهر اظهار داشت: با وجود این که شورای ورزش شهرستان امکانات و پتانسیل های همه دستگاه ها و ادارات شهرستان را برای استفاده همه شهروندان بکار گرفته با این وجود کاستی های جدی در فضاهای ورزشی و امکانات روبرو هستیم.
حقیقی با اشاره به توقعات شهروندان از نمایندگان مجلس و دولت برای پیگیری مطالبات و نیازهای منطقه در حوزه ورزش، از پیگیری های صورت گرفته برای تحقق اعتبارات جدید در این حوزه خبر داد و گفت: سال گذشته مبلغ 40 میلیارد ریال در سفر استانی هیات دولت برای تکمیل ورزشگاه پنج هزار نفری اسلامشهر اختصاص داده شد و امیدواریم با جذب این اعتبار شاهد افتتاح فاز نخست این ورزشگاه تا پایان سال جاری باشیم.
وی در ادامه با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به ورزش گفت: حضور رییس جمهور کشورمان در مراسم بدرقه ورزشکاران المپیکی و پیام های مقام معظم رهبری و دکتر روحانی پس از کسب موفقیت ملی پوشان کشورمان در مسابقات مختلف بیانگر توجه و نگاه ویژه نظام اسلامی به مقوله مهم ورزش است.

فرماندار اسلامشهر خواستار توجه ویژه مسئولان وزارت ورزش و جوانان در توزیع اعتبارات به ورزش اسلامشهر شد و گفت: با وجود محدودیت های مالی بخشداری ها، شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرستان حمایت های ویژه ای از قهرمانان ورزشی و توسعه اماکن ورزشی داشته اند.
وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مسئولان شهرستان همواره پس از کسب موفقیت های جهانی با حضور در منازل قهرمانان شهرستان از آنان تجلیل و قدردانی کرده اند افزود: امیدواریم طرح تجلیل از قهرمانان ورزشی شهرستان که به تصویب شورای اسلامی شهر اسلامشهر نیز رسیده هرچه سریعتر در جهت تقویت روحیه ورزشکاران و ایجاد انگیزه برای جوانان فعال در عرصه ورزش عملیاتی شود.
گفتنی است در بخش ابتدائی این جلسه آرمیان رئیس اداره ورزش و جوانان در سخنانی به تشریح برنامه های این اداره در هفته گرامیداشت تربیت بدنی پرداخت و گزارشی از موفقیت های ملی، آسیائی و جهانی ورزشکاران شهرستان در سال جاری ارائه کرد.
در ادامه این جلسه اسماعیل وادی رئیس هیئت والیبال شهرستان و مربی اسبق تیم ملی و همچنین استاد مصطفی سالاریان رئیس هیئت ورزش های رزمی و سرمربی تیم ملی کیک بوکسینگ بزرگسالان ایران به نمایندگی از روسای هیئت های ورزشی به بیان دغدغه ها و مسائل مهم ورزش شهرستان پرداختند.